Dom tymczasowy. Sukces Szoguna.

Jednym ze sposobów na  aktywne pomaganie psiakom jest zostanie tzw. „domem tymczasowym”. Czym różni się od schroniska? WSZYSTKIM!

Jeśli nie możesz mieć psa na stałe lub nie jesteś pewien, czy byłbyś dobrym opiekunem na lata a chcesz pomagać psom – bycie domem tymczasowym to coś dla Ciebie! Wiele fundacji i schronisk szuka domów tymczasowych. Dzięki temu mogą zapewnić psom dobre warunki do powrotu do zdrowia oraz wstępne przeszkolenie i socjalizację, tak aby w docelowym domu pies nie sprawiał kłopotów.

 

Przebywając w schronisku psy nie mają regularnych spacerów. Ich wyjścia często są zależne od wolontariuszy. Psów jest po prostu zbyt dużo ,by pracownicy mogli je wyprowadzać  codziennie, a co dopiero kilka razy dziennie, na spacer.

Przez to psiaki nie są dobrze z socjalizowane z ludźmi, innymi zwierzętami oraz z odgłosami miasta. Zwierzak będący w domu tymczasowym przebywa w normalnych, domowych warunkach, ma stały kontakt z człowiekiem, jego zachowanie jest sprawdzane w różnych sytuacjach, a to gwarantuje mu w przyszłości dopasowanie domu do jego charakteru.

Jeśli jesteś pełnoletni, masz czas oraz warunki i chcesz pomóc psom – stwórz dom tymczasowy. Dzięki temu zyskają większe szanse na znalezienie domu na stałe.

O tym wszystkim wspominam w najnowszym odcinku na kanale „Tatar i Pies”, w którym to przedstawiam również historię z happy endem – nasz wolontariusz stał się domem tymczasowym dla Szoguna. Psiaka znacie zapewne z pierwszego odcinka. Nasz senior odżył, nabrał ogłady, jest wypielęgnowany i po wizytach u weterynarza. Czeka teraz na kogoś, kto go przygarnie i da pełną miłość w jesieni jego życia. Jeśli Szogun skradł Twoje serce i chcesz go adoptować, napisz wiadomość prywatną na naszym FanPage’u  FB (Tatar i Pies lub Krzysztof Tatar –trener psów).

Zobacz odcinek o domach tymczasowych: