Jak wyprowadzać psa na spacer

By 11 czerwca 2018Bez kategorii

Spacer to jedna z najważniejszych części dnia psa. To nie tylko czas na załatwienie potrzeb fizjologicznych, to także czas na nawiązywanie relacji opiekun-pies oraz na kontakt ze światem zewnętrznym. Co zrobić, aby spacer sprawiał Twojemu psu 100 % przyjemności, a po nim pies mógł spokojnie wypocząć w domu? Oto super spacer w 4 krokach:

1.Zawsze zaczynamy od pozostawienia psu czasu na załatwienie jego psich potrzeb. Nie rozkręcamy go do zabawy na początku spaceru, aby nie zapomniał po co przede wszystkim wyszedł na dwór. Zdarzają się psy, które na widok piłki przestają mieć kontakt ze swoim pęcherzem. 😉

2.Psie potrzeby załatwione? W takim razie to czas na zabawę ze swoim pupilem. W trakcie zabawy będziecie wzmacniać Waszą więź, pies będzie szczęśliwy, że poświęcasz mu maksimum swojej uwagi. Pamiętaj aby zabawę kończyć zawsze wtedy, gdy pies ma jeszcze niedosyt. Nie będzie mógł doczekać się kolejnego spaceru.

3.Czas po zabawie jest czasem dla psa. To chwila, w której bez smyczy lub na taśmie będzie mógł odczytać wszystkie pozostawione przez inne psy „smsy” . To także czas na zabawę z innymi psami. Kontroluj jednak czy Twój przyjaciel nie jest zbyt zmęczony, a w upalne dni zabieraj ze sobą wodę do picia.

4.Na koniec spaceru zrównoważ psią energię. Tzn. zakończ go 10-15 minutowym marszem na smyczy, w czasie którego nie będziesz już do psa mówił ani zaczepiał go do zabawy. Wtedy powinien się wyciszyć.

 

Pamiętajcie! Warto również zmieniać miejsca spacerów, psy nie lubią nudy!

 

Gwarantuję Wam że po takich ciekawych i intensywnych spacerach Wasze psiaki będą mogły spać spokojnie, a Wy (po powrocie z pracy) będziecie w stanie poznać swoje mieszkanie 😉

Zapraszam do obejrzenia odcinka na temat spacerów, w którym razem z Leną pokażemy Wam krok po kroku, jak to się robi.

Jeśli podobał Wam się odcinek zostawcie łapki w górę i dajcie suba 🙂