Rasy psów, co powinieneś wiedzieć

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wiele jest ras psów i do czego poszczególne z nich zostały wyhodowane? Cechą wspólną wszystkich ras jest potrzeba spożytkowania energii. U innych jest mniejsza u innych większa, dlatego każda osoba, która decyduje się na kupno lub adopcję psa powinna sprawdzić:

 

-do czego jego nowy przyjaciel został stworzony,

-jakie psie cechy są u niego  nasilone (np. instynkt łowiecki lub potrzeba pasienia),

– jak będzie to wpływało na wspólne życie z psem i jakie konsekwencje może przynieść brak zaspokojenia potrzeb danej rasy.

– (w przypadku psiaków wielorasowych) jakim typem może być psiak np. teriera czy owczarka – cechy jednej z ras mogą dominować i wpływać na zachowanie oraz potrzeby czworonoga.

W Internecie znajdziesz wiele informacji, dyskusji i artykułów na temat tego, jakie cechy (fizyczne i psychiczne) reprezentuje dana rasa. Warto też wybrać się do wybranej hodowli lub umówić się na kilka spacerów z psem Waszych marzeń. Nie narazicie się na rozczarowanie. Pamiętaj też, że istnieją wyjątki od reguły, wtedy przy sprostaniu takim nieoczekiwanym wyzwaniom pomoże Ci  doświadczony trener behawiorysta 😉

Obejrzyj odcinek o rasach psów na kanale „Tatar i Pies”: